Amit a lézervágásról tudni érdemes
Lézervágást szinte minden olyan gyártóvállalat alkalmaz, amely fém, acél, vagy alumínium alapanyagokat használ. Ez a technológia az anyagmegmunkálás egyik alapja, amely a munkadarabok szétválasztására alkalmas. A lelkét egy nagykapacitású lézer adja, amelynek elméleti hátterét már több mint száz évvel ezelőtt Einstein fektette le, azonban akkoriban még nem álltak rendelkezésre olyan eszközök, amelyekkel a gyakorlatban is működésre tudták volna bírni a terveket. Bő negyven évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az első, ténylegesen jól funkcionáló készüléket bemutassák.
Három fő típusa létezik a lézervágásnak, az oxidációs, olvasztós, és szublimációs. Attól függ, hogy melyiket alkalmazza egy cég, hogy milyen alapanyagokkal dolgozik napi szinten, ugyanis más módszer szükséges az alumínium, titán, vagy az ezüst szétválasztásához.
Melyek a lézervágás legfontosabb előnyei?
A tömeggyártás korában kritikusan fontos, hogy a rendelkezésre álló alapanyagok milyen gyorsan válnak késztermékké. A lézervágás egyik legfőbb előnye éppen az, hogy rendkívüli sebességgel, akár 500-700 mm / másodperccel is képes dolgozni. Egy ilyen berendezés a precíziós vágást is lehetővé teszi, rendkívül alacsony hibahatár mellett, így a nagy pontosságot igénylő műveleteket is könnyedén el lehet végezni. Működtetése hosszú távon is költséghatékony, mivel megfelelő karbantartás mellett az alkatrészek sokáig nem romlanak el.
Vedd fel velünk a kapcsolatot